Повідомлення про тему наша маленька планета земля. Твір-роздум на тему: "Наша планета Земля". Придумай спосіб зібрати з поля вищий урожай

Урок навколишнього світу по темі

«Наша маленька планета Земля»

Мета уроку: показати учням, що природа на Землі опинилася в небезпеці через дії людей.

Завдання.

особистісні:

Внутрішня позиція школяра на рівні позитивного ставлення до занять по курсу «Навколишній світ», до школи;

Інтерес до пізнання навколишнього світу

Предметні:

Дізнаватися державну символіку Російської Федерації;

Дотримуватися правил екологічної поведінки в школі, в побуті (економія води, і електроенергії, збір сміття) і природному середовищу.

регулятивні:

виконувати навчальні дії в усній і письмовій мові;

Пізнавальні:

Будувати повідомлення в усній формі;

Знаходити відповідь в тексті на поставлене запитання;

Встановлювати причинно наслідкові зв'язки в досліджуваному колі явищ;

Виділяти інформацію з текстів відповідно до досліджуваної завданням.

комунікативні:

Вибирати адекватні мовні засоби в діалозі з учителем;

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання;

Вміти домовлятися, приходити до спільного рішення

Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу

Засоби навчання:комп'ютер, проектор, карта, картки, диск «Кирило і Мефодій»

Хід уроку

етапи уроку

діяльність

учнів

діяльність

вчителя

плановані результати

УУД

I. Мотивація до навчальної діяльності

цілі: перевірка готовності учнів, їх настрою на роботу

Сідають, посміхаються один одному.

Записують число. Класна робота.

Сідайте всі. Ви відпочили на перерві. А тепер покажіть, з яким настроєм сіли на урок. (Показують смайликами)

особистісні : позитивне ставлення до школи і навчальної діяльності.

I I.Актуалізація знань

1. Повторення.

2. Робота в групах.

3 Узагальнення. Слово вчителя, як виконали завдання.

Відповідають на питання. Працюють по карті.

1-3 група

Складають з мозаїки герб і прапор Росії

4 група- працюють по диску 6, 7, 8 (Знаходять прапор Росії і зафарбовують)

Яку тему вивчали на минулому уроці? (Росія- наша Батьківщина)

Давайте згадаємо, що ми знаємо.

Як називається наша країна? Покажіть на карті

На якому материку знаходиться Росія? Показати на мапі.

(Євразія)

У яких теплових поясах знаходиться Росія? Показати на мапі.

(Холодний, помірний).

Покажіть столицю Росії.

Назвіть символи країни (герб, прапор, гімн)

Коли виповнюється гімн країни?

Перевірка роботи груп.

Узагальнює, як виконали завдання.

Регулятивні УУД:

Приймати і зберігати навчальну задачу;

Враховувати виділені вчителем орієнтири дії в навчальному матеріалі;

Приймати роль в навчальному співробітництві.

Пізнавальні УУД:

комунікативні:

Уміння домовлятися, приходити до спільного рішення;

Формулювати власну думку.

III. формулювання теми уроку,

цілі: - підведення дітей до формулювання теми і постановці завдань уроку.

4.Работа зі слайдом.

Повторюють знання про екосистему, визначають роль живих і неживих організмів в ній.

Формулюють тему уроку

Працюють по слайду, обговорюють поведінку дітей. Формулюють проблемне питання уроку.

-Як називається планета, на якій ми живемо? (Слайд «Планета)

Працюючи по розділу «Наша планета Земля». ми з вами говорили про навколишнє нас природі.

Згадайте, що таке екосистема? (Екосистема - це співдружність живої та неживої природи на Землі, в якому всі мешканці відчувають себе як вдома. Все в природі взаємопов'язано, нічого не пропадає, використовується все, кожен організм виконує свою роль.)

- Яку роль в екосистемі виконують рослини? (Рослини-годувальники, так як вміють створювати органічні речовини, з яких складаються всі живі організми.)

Яка роль в екосистемі у тварин? (Тварини в екосистемі виконують роль їдців.)

А хто є мусорщиками? (Сміттярі - це гриби, бактерії, деякі комахи). Яка їхня роль?

Скажіть, чи потрібна в екосистемі допомогу з боку людини? (Екосистема може існувати як завгодно довго без допомоги людини).

Хлопці, ви любите бувати на природі? А чому?

Уявімо, що це ми прийшли на галявину і побачили дітей. Обговоріть ситуацію. (Працюють по слайду).

До кінця уроку ми повинні дати відповідь питання: Як зберегти природу?

Так яка ж тема нашого уроку? (Дбайливе ставлення до природи)

Які джерела допоможуть відповісти на питання уроку? (Чи можемо це дізнатися від вчителя, підручника, робочого зошита, презентації)

Пізнавальні УУД:

Будувати повідомлення в усній формі;

Аналізувати досліджувані об'єкти з виділенням істотних і несуттєвих ознак.

- моделювання вирішення проблеми;

регулятивні:

Враховувати виділені вчителем орієнтири дії в навчальному матеріалі;

Приймати і зберігати навчальну задачу;

комунікативні:

Будувати монологічне висловлення;

Сприймати інша думка і позицію.

III .Рішення навчального завдання.

мета:виявлення учнями нових знань, розвиток вміння знаходити відповіді на проблемні питання, підведення дітей до самостійного висновку способу дії з інформацією

2. Рішення задач уроку

-Узагальнення по роботі 1 групи.

Узагальнення по роботі 2группи.

Узагальнення по роботі 3группи.

Узагальнення по роботі 4группи

Физминутку

Працюють за картками в групах.

1 група працює за підручником стор. 88

Відповідає на питання:

2группа

Працює за підручником стор.89

і відповідає на питання:

3 група

Працює за підручником стор.90

і відповідає на питання

:

4группа

Працює за підручником стор.91

і відповідає на питання

:

Вирішуємо завдання уроку.

Об'єдналися в групи.

1 група

Відкрийте підручник на сторінці 88.

Прочитайте текст на сторінці підручника (нижній абзац).

Дайте відповідь на питання: Які природні багатства використовуються при виробництві даних предметів (з'єднай стрілками)?

висновок

Отже, звідки отримує людина то, що у нього є? ( Все отримує від природи). А людина шкодить природі?

2группа

Відкрийте підручник на сторінці 89

Дайте відповідь на питання: Чому стародавні люди не завдавали шкоди природі?

3 група

Відкрийте підручник на сторінці 90.

Розгляньте малюнки, прочитайте текст.

Дайте відповідь на питання: Чи зможуть люди обійтися без природних екосистем? Чому?

Висновок вчителя:

Людина усвідомлює існування законів екосистеми, починає розуміти, що порушення цих законів призводить до непоправних наслідків. Які це наслідки?

4группа

Відкрийте підручник на сторінці 91.

Розгляньте малюнки, прочитайте текст.

Дайте відповідь на питання: Чому ліс перестав бути екосистемою, коли в ньому оселилися багато людей?

висновок

Поки людей було мало, вони просто переселялися на нове місце. Але коли їх стало більше, планета виявилася маленькою для спільного співіснування людини і природи. Людина стала втручатися в життя екосистем. Природні екосистеми не справляються з відходами людини. Природа не вміє переробляти сміття.

комунікативні: - співробітництво в пошуку та виборі інформації;

регулятивні :

Враховувати виділені вчителем орієнтири дії в навчальному матеріалі;

Приймати і зберігати навчальну задачу;

Виконувати навчальні завдання в усному мовленні.

Пізнавальні УУД:

Будувати повідомлення в усній формі;

Користуватися знаками, символами, даними в навчальному матеріалі.

IV. закріплення нового

мета: - освоєння способу дії з отриманими знаннями в практичній діяльності

3.Работа в робочому зошиті стор. 72-73. по групах.

4.Работа в парах.

Висновок з вивченого.

Виконують завдання в зошиті за рівнями.

Складають правила, як зберегти природу.

Працюють з підручником, читають правила.

Учні згадують питання уроку, роблять висновок, що треба берегти природу. Порівнюють свій висновок з підручником.

Учням дається завдання за рівнями.

Складіть і поясніть правила дбайливого ставлення до природи.

Прочитайте правила дбайливого ставлення до природи на стор. 92 93

Звичайно, турбота про збереження вимираючих видів важлива, але вона далека часом від нашої звичайному житті. Можна чудово знати рідкісні види живих організмів і в той же час забувати регулярно вимикати світло в порожній кімнаті або кран з водою в шкільній їдальні.

Адже останнім істотно важливіше, так як саме від виконання усіма нами елементарних норм щодо збереження ресурсів залежить майбутнє нашої планети.

Повернемося до питання уроку(Як зберегти природу)

Який висновок зробимо ми, вивчивши сьогоднішній матеріал?

Відкрийте підручник на стор.93. Прочитайте висновок в підручнику. Порівняйте.

Пізнавальні:

Користуватися знаками, символами, наведеними в навчальній літературі;

Будувати повідомлення в усному мовленні.

регулятивні:

Приймати встановлені правила в плануванні і контролі способу розв'язання;

Приймати роль в навчальному співробітництві.

комунікативні:

Формулювати власну думку і позицію;

Будувати зрозумілі для партнера висловлюванні;

Уміння домовлятися, приходити до спільного рішення.

VI . Рефлексія навчальної діяльності на уроці

цілі : - співвіднесення поставлених завдань з досягнутим результатом.

Дають самооцінку своєї роботи на уроці.

Що нового дізналися?

Де знадобляться ці знання?

Відповіли на запитання уроку?

Дає домашнє завдання.

регулятивні:

Адекватно сприймати оцінку своєї роботи вчителями, товаришами.

особистісні :

Розуміння причин успіху в навчанні.

1. Підпиши, які організми борються із забрудненням природи людиною.

2. Який вид транспорту менше шкодить природі? Відзнач на малюнку.

3. Придумай спосіб зібрати з поля вищий урожай.

треба:

  • використовувати найкраще насіння,
  • вчасно рихлити, поливати, полоти і удобрювати грядки,
  • застосовувати сучасну техніку для обробки землі та збирання врожаю,
  • піклуватися про збереження родючості землі.

4. У тебе є свої речі: одяг, взуття, іграшки, підручники. При їх виробництві використані природні багатства. Приведи по 2-3 приклади своїх речей, для виробництва яких використані:

  • корисні копалини: автомобіль (метал), прикраси (каміння);
  • ліс, деревина: меблі, зошити, підручники;
  • дикі тварини: мазь від застуди з барсучьего сала (борсук);
  • дикі рослини: гумовий м'яч (каучукове дерево).

5. Як називається книга, в яку заносять вимираючі види тварин і рослин?

Червона книга.

6. Є ділянки землі, на яких заборонена будь-яка господарська діяльність. На них навіть не можна заходити, бо там охороняються природні екосистеми. Як називаються такі ділянки?

Заповідники, заказники, національні парки

7. Що завдає найбільшої шкоди дикій природі в вашій місцевості?

Хімічні підприємства, які викидають в атмосферу шкідливі пари і виливають у водойми небезпечні відходи.

Мета уроку:

1-я лінія розвитку - знайомство з цілісною картиною світу.

  1. Показати дітям, що могутність людини стало таке велике, що природа на Землі виявилася в небезпеці через - через дії людей.

2-я лінія розвитку - вміти визначати своє ставлення до світу.

  1. Берегти багатства природи в повсякденному житті.
  2. Оцінювати правильність поведінки в природі.

Обладнання: підручник по навколишнього світу "Наша планета Земля" 2 кл., Ч.2 перша. А.А.Вахрушев, робочий зошит до підручника, малюнки, що ілюструють приклади позитивного і негативного ставлення людини до природи, природоохоронні плакати, малюнки рослин і тварин Червоної книги.

Організаційний момент.

- Сьогодні на уроці ми будемо вирішувати справжні світові проблеми. Ви багато всього дізналися, зробили чудові роботи, стали краще розуміти закони природи. Сьогодні ми підведемо підсумок нашої роботи.

Встаньте ближче один до одного, візьміться за руки, хором повторіть слова

"Природа - сад, і люди в ньому - квіти,
Чи не збережеш її - не будеш жити і ти "

Актуалізація знань і постановка проблеми.

- Протягом усього навчального року ми з вами говорили про навколишнє нас природі. Згадайте, що таке екосистема?

(Екосистема - це співдружність живої та неживої природи на Землі, в якому всі мешканці відчувають себе як вдома. Все в природі взаємопов'язано, нічого не пропадає, використовується все, кожен організм виконує свою роль.)

- Хто виконує роль годувальників в екосистемі? Чому?

(Рослини, так як вміють створювати органічні речовини, з яких складаються всі живі організми.)

Яка роль в екосистемі у тварин?

(Тварини в екосистемі виконують роль їдців.)

- А хто є мусорщиками?

(Сміттярі - це гриби, бактерії, деякі комахи.)

- Скажіть, чи потрібна в екосистемі допомогу з боку людини?

(Екосистема може існувати як завгодно довго без допомоги людини.)

- А людина може обійтися без природи?

(Діти висловлюють свої припущення)

- А чи була людина раніше членом екосистеми? Ми вже розмовляли на цю тему.

(Так, спочатку він жив за тими ж законами, що і всі живі істоти планети.)

(Важко відповісти на це питання, треба розібратися.)

- Чому буде присвячений наш урок?

(Як людина був пов'язаний з природою в минулому і як впливає на неї тепер. І чому планета Земля маленька)

- Як називається тема уроку?

(Наша маленька планета Земля.)

Спільне відкриття знань (робота в групах).

- Щоб розібратися в цьому важкому питанні, нам необхідно розбитися на 4 групи і відповісти на питання:

Як людина був пов'язаний з природою в минулому?

Картка № 1, малюнки та с.89 підручника. (1 група.)

Коли людина була членом екосистеми?

Протягом довгих тисячоліть від 20 млн. Років до 15 тис років тому видобуток предків людини становили лише хворі і знесилені тварини. Він не міг наносити особливий збиток стадам диких тварин. Предки людини були всеїдні і харчувалися в основному рослинною їжею, займаючись збиранням трав, ягід, грибів.

Картка № 2 і малюнки: "Полювання на мамонтів", "Давнє житло людини" та ін. (2 група.)

- Коли він почав порушувати життя екосистеми?

15 тис. Років тому людина навчилася нового способу полювання. Велика кількість людей, діючи дружно, оточували стадо копитних або мамонтів і, лякаючи їх криками і вогнем, гнали в бік ями - пастки або яру. Там добивали ослаблих і поранених тварин. Мисливці стали добувати найбільших і найкрасивіших тварин. М'ясо вживали в їжу, з шкури шили одяг, а з кісток мамонтів і їх дитинчат будували житла.

Картка № 3 і малюнки, с.89 підручника. (3 група.)

Землеробство і скотарство (сільське господарство) з'явилося приблизно 10 тис. Років тому. Для цього людині важливо було звільнити великі ділянки суші, тому ліс нещадно вирубували. Диким тваринам стало ніде жити. Великі стада домашніх тварин витоптували і з'їдали траву в степах. Гинули дикі рослини. Щоб збирати багатий урожай, хліборобам доводилося кидати виснажені землі і освоювати нові. Скотарі переганяли стада на нові пасовища, знищуючи степу і прерії.

Картка № 4 і с. 90 підручника. (4 група.)

- Як він почав порушувати життя екосистеми?

Приблизно 5 тис. Років тому стародавні люди почали подорожувати. Причиною найчастіше були пошуки нових родючих земель. 7оо років тому Марко Поло здійснив свій дивовижний похід в Китай та Індію. 500 років тому зробив виття піший похід до країн Сходу Афанасій Нікітін. Понад 400 років тому Магеллан здійснив кругосвітню подорож. Майже 400 років тому європейці стали освоювати простори Америки. Вони розчищали місця для пасовищ і полів, завозили звичних для них тварин. Влаштовували заради забави полювання на тварин Африки і Америки. Привозили до Європи нові рослини і тварини, у яких на цій території не було природних ворогів. А потім стали боротися з привезеними тваринами за допомогою завезення їх ворогів, витісняючи місцевих тварин.

- Тепер спробуємо відповісти на важкі запитання, які у нас виникли.

- Коли людина була членом екосистеми?

(1-я група. Від 20 млн. Років до 15 тис. Років тому людина була учасником екосистеми. Він полював, як інші хижаки, і займався збиранням, як травоїдні.)

- Коли він почав порушувати життя екосистеми?

(2-я група. 15 тис. Років тому людина навчилася нового способу полювання і перестав жити за законами екосистеми. Зникли копитні і мамонти. Дикі рослини ніхто не їв і не розносив їх насіння. Людям нема на кого полювати. Вони шукають нові місця для полювання.)

- Як він почав порушувати життя екосистеми?

(3-тя група. Давнім людям необхідно багато їжі, і тому вони стали займатися землеробством і скотарством. Люди вирубують ліси. Ніде жити диким тваринам, гинуть дикі рослини.

Сміттярі не встигають відновлювати родючість грунтів. Грунти виснажуються. Люди шукають нові землі.)

(4-я група . Люди привезли з далеких країн нові види тварин і рослин, у яких не було природних ворогів. Потім стали завозити для цих тварин природних ворогів, витісняючи місцевих тварин. Порушилася зв'язок в екосистемі.)

- Отже, людина усвідомлює існування законів екосистеми, починає розуміти, що порушення цих законів призводить до непоправних наслідків. І 100 років тому з'являється наука екологія. Що вона вивчає?

  • (Наука екологія - наука про відносини живих організмів і їх спільнот між собою і з навколишнім середовищем.)

- Питання друге. Чому планета Земля маленька?

- Подивіться ілюстрації на с. 88. підручника. Чи може людина все необхідне отримувати з природи? (Відповіді дітей.)

- Завдає людина тим самим шкоду природі?

(Так, люди часто беруть від природи те, що їм потрібно, а віддають їй сміття.)

- Ростуть міста, людина освоює нові незаселені території, тому що росте чисельність населення. Люди вирубують ліси, засівають поля. Що відбувається з природними екосистемами?

(Поки людей було мало, вони просто переселялися на нове місце. Але коли їх стало більше, планета виявилася маленькою для спільного співіснування людини і природи. Людина стала втручатися в життя екосистем. Ось звідки назва нашої теми. Природні екосистеми не справляються з відходами людини. природа не вміє переробляти сміття.)

Учень.

Пора б людству зрозуміти,
Багатства у природи відбираючи,
Що Землю теж потрібно охороняти,
Вона як ми - така ж жива.

- А чи можна допомогти природі?

(Люди повинні захищати і охороняти природу, тому що ми можемо жити тільки в природі, використовуючи її багатства.)

Прочитайте с. 92-93 підручника і виконаєте завдання 5 і 6 з 73 зошити. (На дошці ілюстрації Червоної книги, зникаючих тварин і рослин.)

Гра "Рідкісні та зникаючі тварини".

Для цього в кожному горизонтальному ряду треба закреслити однакові літери.

Відповіді: кулан, джейран, хохуля, гепард, медоїд, кобра, морж, сутора.

Самостійне застосування знань.

- Що ви пропонуєте для збереження природних багатств, для поліпшення екологічної обстановки? Закінчите пропозиції на с.93 підручника.

1) Вчасно вимкнене світло - це економія вугілля на електростанціях, а значить чисте повітря.

2) Закритий кран допоможе збереженню води.

3) Відсортований сміття легше переробляти. З переробленого сміття можна зробити корисні речі.

4) Посаджене дерево - це більше чистого повітря.

- Який висновок можна зробити, вивчивши нову тему, прочитайте його на с.93 підручника.

(На нашій маленькій планеті всім вистачить місця, якщо кожен навчиться її берегти.)

1-й учень.

Дивлюся на глобус - земну кулю,
І раптом зітхнув він, як живий,
І шепочуть мені материки:
Ти бережи нас, бережи!

3-й учень.

Сумує глибока річка,
Свої, втрачаючи берега,
І чую голос я річки:
Ти бережи нас, бережи!

2-й учень

У тривозі гаї і ліси,
Роса на травах, як сльоза!
І тихо просять джерела:
Ти бережи нас, бережи!

4-й учень

Зупинив олень свій біг:
Будь людиною, людина!
У тебе ми віримо - НЕ солги,
Ти бережи нас, бережи!

5-й учень

Дивлюся на глобус - земну кулю,
Такий прекрасний і рідний!
І шепочуть губи на вітрі:
Я збережу вас, збережу!

Підсумок уроку.

- Що нового дізналися?

Використовувана література

  1. Програма по навколишньому світу А.А.Вахрушев, Д.Д. Данилов і ін. Москва, ТОВ "Баласс", 2010 року.
  2. Дитяча енциклопедія "Що таке? Хто такий?" Москва, видавничий дім "Сучасна педагогіка", 2004.
  3. Підручник "Наша планета Земля", 2 клас, А.А.Вахрушев,2011 рік.
  4. Журнал " початкова школа: Плюс до і після "№7, 2010 рік.
  5. Робочий зошит А.А Вахрушев, 2011 рік.

Урок побудований з використанням мультимедійних матеріалів містять презентацію, відеоролик і аудіофайл.

Перегляд вмісту документа
«Мій змінений конспект»

Відкритий урок по навколишнього світу 2 клас

Сідуганова Ксенія Володимирівна

Тема уроку: «Наша маленька планета Земля».

Мета уроку:

    показати, що могутність людини стало таке велике, що природа на Землі опинилася в небезпеці через дії людей;

    вчити самостійно, виявляти проблемну ситуацію, виявляти шляхи її вирішення, відбирати інформацію, необхідну для її вирішення.

    Берегти багатства природи в повсякденному житті

    Оцінювати правильність поведінки на природі

устаткування: Підручник з навколишнього світу «Наша планета Земля» 2 кл., Ч. 2-я. А.А. Вахрушев, презентація, робочий зошит до підручника А.А. Вахрушев, ролик «Бережи планету».

Хід уроку

Організаційний момент.

Привіт, хлопці і шановні гості! Хлопці, привітайтеся, будь ласка, з гостями! Посміхніться один одному. Нехай прекрасний настрій триває протягом усього уроку. Зараз потихеньку сіли і очками перевірили чи все у вас готове до уроку.

А зараз перевір, дружок,

Ти готовий почати урок?

Всі ль на місці,

Всі ль в порядку,

Ручка, книжка і зошит?

Чи всі правильно сидять?

Всі ль уважно дивляться?

Кожен хоче отримати тільки позначку «п'ять»!

Урок ми почнемо з вірша Людмили Трифонової «Наша Земля блакитна планета», яке нам прочитає _____________________________________

Наша Земля - \u200b\u200bблакитна планета,
Повітрям свіжим і сонцем одягнена.
Ні, ви повірте,
землі голубів
Від синяви річок, озер і морів.
Гори, рівнини, ліси і поля -
Все це наша планета Земля.
Вітри співають, з хмарами граючи,
Лівні шумлять ...
І від краю до краю
Ви не знайдете чудесней на світлі
Нашої прекрасної і доброї планети !!!

Актуалізація знань і постановка проблеми.

- На уроках ми з вами говорили про навколишнє нас природі. Згадайте, що таке екосистема?

(Екосистема - це співдружність живої та неживої природи на Землі, в якому всі мешканці відчувають себе як вдома. Все в природі взаємопов'язано, нічого не пропадає, використовується все, кожен організм виконує свою роль.)

- Скільки професій існує в природі - 3 (їдці, годувальники, сміттярі)

- Хто виконує роль годувальників в екосистемі? Чому?

(Рослини, так як вміють створювати органічні речовини, з яких складаються всі живі організми.)

- Яка роль в екосистемі у тварин?

(Тварини в екосистемі виконують роль їдців.)

- А хто є мусорщиками?

(Сміттярі - це гриби, бактерії, деякі комахи)

- Скажіть, чи потрібна в екосистемі допомогу з боку людини?

(Екосистема може існувати як завгодно довго без допомоги людини)

- Хлопці, назвіть планету, на який мис вами живемо. (Земля)

То яка вона наша планета Земля? Назвіть 1 докладаючи.

- Планета наша велика чи маленька? Цю проблему ми і будемо вирішувати.

(Дошка Наша ___________ планета Земля.) (Листок зі словом - велика і маленька)

Для того щоб визначити маленька або велика наша планета я пропоную вам ряд висловлювань, якими ми будемо користуватися протягом всього уроку. Якщо ви вірите в це висловлювання, то в графі до читання ставите +, якщо не вірите -

Прийом «Вірні і невірні висловлювання»Додаток 2 .

- Заповніть таблицю «Чи вірите ви, що ...».

- Нагадую: якщо ви вірите, ставите знак «+», якщо немає «-» в графі до читання

, П / п

Чи вірите ви?

до читання

після читання

На нашій (маленької)(Слово приховано до виведення уроку) планеті всім вистачить місця, якщо кожен навчиться її берегти.

Давайте прочитаємо питання. Учень зачитує питання.

Хлопці, заповніть таблицю. На всю роботу у вас 1 хвилина.

Хлопці, час минув. Відкладіть ручки, підійміть очі. Як ви відповіли на 1 питання? (Запитати кілька учнів - відповіді різні). Прочитати друге питання - відповіді різні.

- ПОДИВІТЬСЯ ПИТАННЯ ОДИН, А ВІДПОВІДІ РІЗНІ. Чому? (Треба з'ясувати і вирішити)

- Шукати потрібну інформацію в поодинці складно і тому ми разом спробуємо відповісти на питання, які у нас були в таблиці.

Спільне відкриття знань.

Хлопці, відкладіть на час таблички. Щоб нам заповнити графу в таблиці «після читання», нам необхідно ознайомитися з текстом підручника.

Розгляньте ілюстрації на с 88 і скажіть, чи зможе людина все необхідне для життя отримувати з природи? Щоб відповісти на це питання, назвіть всі предмети, які ви бачите на лівій картинці. Всі ці предмети можна розділити на кілька груп. На які групи ми їх поділимо? (Їжа, одяг, житло, речі) Подивіться на перший предмет (кам'яний будинок) З якої речовини складається цей предмет? (з каменю). Звідки ми беремо камінь? (З природи)

(Кільце - з золота - рідкісний метал видобувається в мідних і поліметалічних рудах - в природі з надр Землі (корисні копалини); машина - з металу, скла, гуми, пластика - гума і пластик в природі з нафти (корисна копалина), залізо - залізна руда в природі (у надрах Землі), скло - кварцовий пісок, який плавиться при температурі 1 700 градусів, а кварц - це найпоширеніший з мінералів в природі; комп'ютер - складається із пластику (нафта), металу, дорогоцінних металів - все в природі а одежа - використовується вовна кози, кролика, шерсть лам, з акрилу (синтетичне волокно вироблене з нафти), з натуральних бамбукових волокон, льону (натуральне волокно), бавовни (натуральне волокно виготовляється з рослини бавовник, шовк - нитки залоз гусениць тутового шовкопряда; продукти - хліб - пшениця - вирощується в природі. Молоко, яйця, м'яса - дають тварини.)

То який ми зробимо висновок? (В процесі відповідей діти приходять до висновку: всі продукти, речі, житло - все отримано від природи. Без неї ми не змогли б жити. Люди самі роблять речі з того, що беруть у природи.)

Давайте порівняємо ваш висновок і висновок на сторінці підручника (нижній абзац). Порівняйте ваш відповідь до читання в таблиці і заповніть таблицю після читання. Підніміть руки ті, у кого збігся відповідь до читання і після читання з висновком на сторінці підручника? Молодці! У кого відповіді не зійшлися обов'язково ознайомтеся з текстом підручника.

Физминутку

Хлопці, як видумаєте, чи природі подобається в поведінці людини? Чи добре вона себе почуває при цьому? (Люди беруть з природи те, що їм потрібно, віддають їй сміття. Природі це звичайно не подобається. Природа відчуває себе погано.) Поясніть чому природі погано (відповіді дітей)

Учитель: Ростуть міста, людина освоює нові незаселені території, засіває поля, вирубує дерева. А що відбувається з природними екосистемами? Давайте подивимося на ілюстрації внизу стор 91. Що зображено справа? (Ліс, дерева, тварини, рослини, сміттярі)

Учитель: Чи зможе на цьому малюнку екосистема існувати як завгодно довго? (В екосистемі є все, що потрібно для життя і немає нічого зайвого). А тепер подивіться на малюнок справа. Чому ліс перестав бути екосистемою, коли в ньому оселилося занадто багато людей? (З'явилося багато шкідливих речовин, відходів. Екосистема з ними не справляється.)

Прочитайте висновок в підручнику.

Учитель: Повернемося до нашої таблиці. Тепер ми можемо відповісти на 2 і 3 висловлювання в графі «після читання». Чи можуть люди обійтися без природних екосистем? (Ні, не зможуть) Навчився Чи може людина жити не залишаючи своїх руйнівні сліди в природі (поки немає) Підніміть руки ті, у кого відповіді зійшлися. Молодці! Ті, хто помилився в заповненні таблиці «до читання» не забудьте перечитати параграф і закріпити свої знання.

Проблемне питання.

Учитель: Хлопці, в 3 висловлюванні ми відзначили, що людина поки не навчився жити не залишаючи своїх руйнівні сліди в природі. Невже наша планета дійсно загине? Як же нам їй допомогти? ( Треба берегти природу)

Учитель: Молодці, хлопці!

Учитель: Хлопці, а тепер давайте попрацюємо в парах. Перш, ніж почнемо працювати згадаємо правила роботи в парі:

працювати дружно

Відстоювати свою точку зору.

Пропоную вам прочитати уривок зі статті про руйнівний вплив людини на природу. Знайдіть статтю на ваших партах. Прочитайте її і подумайте про те, яка все-таки наша планета - маленька або велика? Відповідь знайдете в тексті. На роботу даю вам 2 хвилини.

проблем

Учитель: Хлопці, прочитавши статтю, що ви тепер скажете про те, яка наша планета Земля? Давайте повернемося до нашої теми уроку? Наша планета Земля маленька або велика. Як нам допомогла стаття в цьому питанні, що ви можете сказати? (Наша планета все-таки «маленька», тк негативне (погане) вплив людини на природу з'являється всюди, навіть океан не приховує руйнівних наслідків дії людини). (Відповідь від декількох пар)

Перемістити картку - маленька до теми уроку, закріпити на дошці.

Учитель: Хлопці, давайте повернемося до нашої таблиці. У нас залишилося не заповненим останнє висловлювання - На нашій _____________ планеті всім вистачить місця, якщо кожен навчиться її берегти. Яке слово необхідно вставити в висловлювання? (Маленька - зачитати висловлювання) Заповніть таблицю в графі після читання. Чи згодні ви тепер з цим висловлюванням, який знак поставите + або -? (Олена, як ти відповіла на це висловлювання до читання і після читання) Підніміть руки ті, у кого співпали відповіді «після читання» і «до читання»? Молодці!

Самостійне застосування знань

Учитель: Як ми зможемо допомогти нашій маленькій планеті в даний час? Самостійно прочитайте в підручнику на с 92, як зберегти цілу планету - Правила дбайливого ставлення до природи.

А тепер пограємо в гру «Хто швидше!». Перша парта (1,2,3 ряд) повинна написати відсутні слова і передати на другу парту. Друга парта вписує потрібні слова і передає на третю парту і так далі. Як тільки ряд закінчує свою роботу, то закріплює її на дошку. Виграє та команда, яка виконала роботу швидше і правильніше всіх.

    Вчасно вимкнене світло - ти збережеш вугілля на електростанції і чисте повітря.

    Закривай кран - і ти збережеш прісну воду.

    Почин річ - і ти зекономиш природний матеріал, з якого вона зроблена.

    Чи не сміти - багато штучні матеріали природа не змиє переробити сама.

    Викидай сміття, сортують його, розкладай різні баки - з нього знову зроблять корисні речі.

    Потрібно берегти природу!

А тепер пропоную подивитися ролик про те, як важливо берегти природу (ролик)

Додаток: (Якщо залишиться час)

Розгляньте малюнки на дошці. Спираючись на ці малюнки вставте в текст пропущені слова.

Можливо, ви запитаєте: а чи буде природі гірше, якщо я, збираючи горіхи, зламаю кілька гілок, або зірву всього 3-4 квітки, або зловлю одну-єдину метелика?
Так, природі буде гірше! Кожна зламана даремно _ (гілка) __________, кожен зірваний _ (квітка) ___________, кожна спіймана ___ (метелик) _______________ - це маленька рана, нанесена природі. І якщо одну таку рану нанесёшь ти, іншу - твій товариш, що ж стане з природою?

- Відкрийте робочі зошити з 72 №1, 2.

Пора б людству зрозуміти,
Багатства у природи відбираючи,
Що Землю теж потрібно охороняти,
Вона як ми - така ж жива.

Який висновок зробимо, вивчивши нову тему?

(На нашій планеті всім вистачить місця, якщо кожен навчиться її берегти!) Люди повинні захищати і охороняти природу, тому що ми можемо жити тільки в природі, використовуючи її багатства.

Давайте послухаємо чудовий вірш Е. Шкваловой. Запрошую Айслу, Андрія, Данила, Сабіну і Сашу.

1 ий учень.

І раптом зітхнув він, як живий,

І шепочуть мені материки:

Ти бережи нас, бережи!

3 - ій учень.

Сумує глибока річка,

Ти бережи нас, бережи!

2 - ий учень

У тривозі гаї і ліси,

Роса на травах, як сльоза!

І тихо просять джерела:

Ти бережи нас, бережи!

4 ий учень

Зупинив олень свій біг:

Будь людиною, людина!

У тебе ми віримо - НЕ солги,

Ти бережи нас, бережи!

5 - ий учень

Дивлюся на глобус - земну кулю,

Такий прекрасний і рідний!

І шепочуть губи на вітрі:

Я збережу вас, збережу!

Домашнє завдання:

    Прочитайте параграф 31 «Наша маленька планета Земля».

    Бажаючі (додаткове завдання) Складіть питання, які ви могли б задати при повторенні сьогоднішньої теми на наступному уроці. Пам'ятайте, що ми можемо ставити питання, на які можна відповісти «Так-ні», і є питання, які потребують міркувань.

    Вивчіть правила дбайливого ставлення до природи.

Підсумок уроку.

- Учитель: Давайте підіб'ємо підсумок нашого уроку.

Як же людина впливає на природу?

Як ви можете допомогти природі?

Що нового ви дізналися на уроці?

Де знадобляться ці знання?

Чи було важко на уроці?

Що вас здивувало?

Що було цікаво?

Що я вмію?

Дякую за урок! Хлопці, всі молодці!

Перегляд вмісту презентації
«Презентація»


  • це співдружність живої та неживої природи на Землі, в якому всі мешканці відчувають себе як вдома. Все в природі взаємопов'язано, нічого не пропадає, використовується все; кожен організм виконує свою роль.

Роль живих організмів в екосистемі

  • Їдці Годувальники Сміттярі

Тема уроку: Наша планета Земля.


, П / п

Чи вірите ви?

Все, що потрібно людині, він отримує з природи.

до читання

Люди можуть обійтися без природних екосистем.

після читання

Людина навчилася жити не залишаючи своїх руйнівні сліди в природі.



Спільне відкриття знань

Все, що потрібно людині, він отримує з природи.

Завдає людина шкоду природі?

Люди часто беруть з природи те, що їм потрібно, а віддають їй сміття.


Спільне відкриття знань

Чому ліс перестав бути екосистемою, коли в ньому оселилося занадто багато людей?

Екосистема не справляється з відходами людини.


  • Люди повинні захищати і охороняти природу, тому що ми можемо жити тільки в природі, використовуючи її багатства.

  • працювати дружно
  • Бути уважними один до одного, ввічливими
  • Чи не перебивати, а вислуховувати думку свого співрозмовника.
  • Відстоювати свою точку зору.

  • До початку 21 століття світ підійшов з величезним багажем сміття, який виявився в океанах. Вже зараз можна говорити, що це одна з найсерйозніших проблем сучасності, оскільки все екосистема виявилася під загрозою зникнення. Наша планета стала дійсно «маленької», тому що навіть на найдальших незаселених островах, де не мешкають люди, виявляється, можна знайти уривки мереж, пластикові пляшки та інші відходи, які викидає океан.

, П / п

Чи вірите ви?

до читання

Все, що потрібно людині, він отримує з природи.

після читання

Люди можуть обійтися без природних екосистем.

Людина навчилася жити не залишаючи своїх руйнівні сліди в природі.

На нашій _______________ планеті всім вистачить місця, якщо кожен навчиться її берегти.



Правила дбайливого ставлення до природи.

Запам'ятайте:




застосовуємо знання

Виберіть поради, які допоможуть зберегти багатства природи.

Все сміття вивозити на звалища

за місто.

Вимикати світло, виходячи з кімнати.

Воду в крані можна не закривати,

адже її у нас багато.

Рідкісні види тварин і рослин зберігати і розводити в заповідниках.

Менше вирубувати лісів і більше висаджувати нових дерев.

Жданова Наталія Василівна,

вчитель початкових класів

МАОУ «ЗОШ № 1»

м Набережні Челни

предмет:Навколишній світ (ОС «Школа-2100»).

клас: 2.

Тема уроку:«Наша маленька планета Земля».

Тип уроку:урок відкриття нового знання

мета:досягнення освітніх результатів за допомогою технології проблемного діалогу Мельникової Е.Л., технології оцінювання освітніх досягнень

Д.Д. Данилова.

завдання:

Удосконалювати предметні вміння: наводити приклади мешканців екосистеми, називати їх роль.

Формувати предметні вміння: називати правила дбайливого ставлення до природи.

Формувати УУД:

- здійснювати корекцію;оцінювати результат діяльності;усвідомлювати рівень засвоєння знань(Регулятивні УУД);

Класифікувати по заданому підставі; формулювати проблемне питання за допомогою вчителя; висувати гіпотези і їх обґрунтовувати за допомогою вчителя; формулювати пізнавальну мету за допомогою вчителя ( Пізнавальні УУД);

- планувати навчальне співробітництво з однолітками (визначати функції учасників); з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки (Комунікативні УУД).

- давати оцінку вчинкам людей (Особистісні УУД).

устаткування:

Вахрушев А.А. Навколишній світ. 2 клас. Частина 2. Стор. 88-93

Картинки із зображенням рослин, тварин, бактерій, грибів, людини (в пакетиках на кожній парті)

Лист (формату А 4) (Додаток 1)

Клей (1 штука на парту)

Алгоритм самооцінки на листочках

Хід уроку.

етапи уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Плановані результати (метапредметние)

I . Мотивація до навчальної діяльності

(1 хв)

Є одна планета-сад

В цьому космосі холодному.

Тільки тут лісу шумлять,

Птахів скликаючи перелітних.

Лише на ній одній цвітуть

Конвалії в траві зеленій.

І бабки тільки тут

У річку дивляться здивовано ...

Ви здогадалися, про яку планету йдеться у вірші?

Ось і ми з вами сьогодні поговоримо про нашу планету.

Про планету Земля.

II . актуалізація знань

(9 хв)

1. Слайд 1. (Тема уроку)

Тема нашого уроку «Наша маленька планета Земля».

- У розділі «Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім»Ми дізналися про екосистему.

Хто нам допоможе згадати, що таке «екосистема»?

Примітка:

Якщо учні утруднився з визначенням, запропонувати зачитати його на стор. 126.

Можна запропонувати учням знайти визначення на

стр. 5.

Слайд 2. (Визначення екосистеми)

Як називаються мешканці екосистеми, які забезпечують органічними речовинами всіх мешканців екосистеми?

Що ми до них віднесемо?

Яких мешканців екосистеми ви ще знаєте?

Кого ми віднесемо до «їдоках»?

Чому їх так назвали?

Що ми віднесемо до «сміттярів»?

Яку роботу вони виконують?

Примітка: в разі утруднення можна запропонувати учням знайти відповідь в підручнику на стор. 5-6, 9 підручника.

Екосистема - спільно мешкають живі організми і ділянку землі, на якому вони себе почувають як вдома. Ліс, луг, озеро - екосистеми.

Спільно живуть організми і ділянку землі, де вони відчувають себе як вдома, разом утворюють екологічну систему (екосистему).

- «Годувальники».

Рослини.

- «Їдці», «Сміттярі».

- Тварин.

- Вони їдять «годувальників» (рослини).

Гриби, бактерії.

Руйнують сміття: торішню траву, опале листя, останки тварин.

З достатньою повнотою і точністю виражати свої думки (Комунікативні УУД).

gastroguru 2017